top of page

Blower Door tests

Veikt ēkas gaiscaurlaidības testu ir nepieciešams daudzu iemeslu dēļ. Neatkarīgi no tā, vai tā ir atbilstības pārbaude būvnormatīva prasībām, energoefektivitātes maksimizēšana, būvniecības kvalitātes novērtēšana vai citu problēmu risināšana, mūsu speciālisti to veiks precīzi, saskaņā ar aktuālajiem standartiem.
Vēlies noskaidrot, ko gaiscaurlaidības tests var nozīmēt tieši Tavam mājoklim? 
Pieteikt tesu
Aizpildi formu zemāk un piesakies bezmaksas, bez-saistību konsultācijai, un mēs ar Tevi sazināsimies vienas darba dienas laikā!
Paldies, Tavs pieteikums ir saņemts!

Ēkas gaiscaurlaidības tests

Ēkas gaiscaurlaidības jeb Blower Door tests ir ēkas konstrukciju hermētiskuma pārbaude. Tā palīdz atklāt defektus būvniecībā, daudz precīzāk paredzēt un uzlabot ēkas energoefektivitāti un risināt citas būvniecības un ēku ekspluatācijas problēmas. Nekontrolēta gaisa kustība ēkās ietekmē:
 
 • ēkas energoefektivitāti (siltā/aukstā gaisa apmaiņa)
 • ēkas ilgmūžību (mitrums konstrukcijās vai siltumizolācijā)
 • gaisa kvalitāti (nevienmērīga temperatūra telpās, pelējuma problēmas)
 • ēkas ugunsdrošību (ciešas konstrukcijas kavē uguns un dūmu izplatīšanos)
 • CO2 emisiju (efektīvākas ēkas rada mazāk CO2)
 • iemītnieku komfortu (skaņas un smaku izplātība daudzdzīvokļu ēkās)
 • iekārtu darbību un nepieciešamo jaudu (ventilācijas un apkures iekārtu korekta darbība)

Kā Blower Door tests tiek veikts?

Latvijā un vispār Eiropā tiek plaši atzīts ISO 9972 gaiscaurlaidības testa standarts. Šis standarts definē visus svarīgos  testa parametrus- kā ir sagatavojama ēka, kādas precizitātes aprīkojums jāizmanto, kā ir iegūstami dati, kā šie dati ir interpretējami un validējami.

Ēkas blīvuma testu var veikt jebkurā virzienā - radot ēkā retinājumu vai pārspiedienu. Rekomendēts iegūt datus abos virzienos. Blower Door testu var veikt jebkurā gadalaikā, testa laikā atklāt konkrētas infiltrācijas vietas var ar dūmu ģeneratora un termokameras palīdzību.
Finding leaks with thermal imaging during Blower Door testing
Gaisacaurlaidība visbiežāk tiek izteikta 2 veidos:
 • infiltrācijas apjoms izteikts kā m3 stundā pret ēkas čaulas laukumu ( q50  m3/m2xh )
 • infiltrācijas apjoms izteikts kā gaisa apmaiņas stundā ( n50  h-1 )
Ēkas čaulas laukumā tiek ietverts visas norobežojošās konstrukcijas laukums - grīda, griesti, sienas, logi, durvis, utml. Daži piemēri:
 • Latvijas būvnormatīvs nosaka dzīvojamām ēkām ar rekuperācijas sistēmām q50 ≤ 1.5 m3/m2xh,
 • Lietuvas būvnormatīvs nosaka A+, A++ klases dzīvojamām ēkām n50 ≤ 0.6 gaisa apmaiņas stundā,
 • Pasīvo māju standarts nosaka ne vairāk kā 0.6 gaisa apmaiņas stundā.
 
Jo ciešāka ēka, jo tā būs energoefektīvāka! Pieredze rāda, ka īpaši neplānojot, nekontrolējot būvniecības procesu un netesējot, ēkas hermētiskums nesanāk tajā līmenī, ko nosaka normatīvi. Tāpēc daudzās valstīs ēku gaiscaurlaidības tests ir obligāta prasība nododot ēku ekspluatācijā. Blower Door tests ir ekonomiski pamatots solis pie īpašuma iegādes vai novērtēšanas.

Blower Door testa cena

Piedāvājam veikt ēkas gaiscaurlaidības testu pēc aktuālā standarta, ar uzticamām, kalibrētām iekārtām! Blower Door testa cena privātmājai atkarībā no kvadratūras ir EUR 250 (ieskaitot PVN) + EUR 0.25/km ārpus Rīgas.

Speciālais piedāvājums!

No citiem uzņēmumiem, kas piedāvā gaiscaurlaidības testu, atšķiramies ar to, ka piedāvājam arī risinājumu atklātajām gaisa infiltrācijas problēmām!Ja pēc testa veikšanas izvēlēsieties hermetizēšanas pakalpojumu - AeroBarrier, piemērosim atlaidi testa summas vērībā!

*** atlaidē neietilpst papildus kilometrāžas izmaksas.

Uzzini vairāk par mūsu risinājumu gaiscaurlaidības samazināšani ēkās:
bottom of page