top of page

Revolucionāra blīvēšanas tehnoloģija

AeroBarrier ir patentēta, automatizēta ēku hermetizēšanas tehnoloģija, kas var noblīvēt ēkas konstrukcijas ciešāk nekā tas ir iespējams ar citām metodēm.

Kā AeroBarrier strādā?

AeroBarrier procesa laikā telpās, līdzīgi kā ēkas gaiscaurlaidības testā, tiek radīts gaisa spiediens un gaisā tiek izsmidzināts speciāls ūdens bāzes akrila hermētiķis. Aerosolizēts hermētiķis piepilda telpu miglas veidā un, esošo gaisa noplūžu vadīts, nonāk tieši neblīvumu vietās. AeroBarrier X1 hermētiķis uzkrājas uz spraugas, plaisas vai jebkura neblīvuma malām, kamēr atvērums tiek noblīvēts.

AeroBarrier sistēma monitorē apstākļus āra gaisā un telpās, kontrolē hermētiķa izsmidzināšanu un gaisa temperatūru tā, lai ēkas blīvēšanas process noritētu ātri, droši un efektīvi, izmantojot pēc iespējas mazāk hermētiķa. Gaisa caurlaidība tiek mērīta reālajā laikā. Kad vēlamais hermētiskuma līmenis ir sasniegts, sistēma par to paziņo operatoram.

AeroBarrier X1 hermētiķis

AeroBarrier X1 hermētiķis ir speciāli izstrādāts, pilnveidots un patentēts ūdens bāzes akrila hermētiķis. Blīvējums ir elastīgs un ilgmūžīgs. Neatkarīgu laboratoriju testi apliecina AeroBarrier efektivitāti 3 galvenajos parametros simulētā 50 gadu ciklā: elastība, materiālu saderība un materiāla degradēšanās. AeroBarrier X1 hermētiķis neizdala izgarojumus, tā drošību apliecina Greenguard Gold sertifikāts.
 1. Tvaiku caurlaidīgs, pastāvīgi elastīgs ūdens bāzes hermētiķis – īpaši zems GOS sastāvs, noblīvē spraugas no vissīkākajām līdz pat 12mm platām.

 2. Plašs pielietojums un lieliska saderība ar dažādiem materiāliem - adhēzija testēta ar vairāk nekā 40 dažādiem būvmateriāliem: metāli; plastmasa; ģipsis; kokmateriāli (dabīgie un rūpnieciskie); membrānas un izolācija – AeroBarrier X1 lieliski pielīp pie katra materiāla un nedergadē tos.

 3. Augsta izturība un elastība - 50 gadu simulēta vides slodzes testēšana parādīja blīvējuma efektivitāti ilgtermiņā. Hermētiķa elastība tika pārbaudīta temperatūrās no -35 līdz 82 grādiem pēc celsija.

 4. Greenguard Gold sertificēts – testēts pēc UL 2818 standarta. Produkts, kas atbilst zemas emisijas un videi draudzīgu emisiju prasībām. Šis standarts ir izveidots, lai nodrošinātu, ka produkti neizdala bīstamas gāzes vai ķīmiskas vielas iekštelpu vidē un ir droši iemītnieku veselībai un apkārtējai videi.

 5. Augsta ugunsizturība - piemērots izmantošanai daudzstāvu ēkās.

 6. Garantēts rezultāts – vienīgā tehnoloģija, kas garantē konkrētu gaiscaurlaidības rādītāju sasniegšanu. Pasīvās mājas, A+ prasības vai zemāks rādītājs sasniedzams konsekventi, bez neblīvumu vietu meklēšanas vai minējumiem.

Ieguvumi ar AeroBarrier

Energoefektivitāte
Ēkas ilgmūžība
Gaisa kvalitāte
Lētāka būvniecība
Iemītnieku komforts
Zemākas emisijas

4 soļu process

Kopumā AeroBarrier ēku blīvēšanas process var tikt aprakstīts 4 soļos:
Sākotnējā pārbaude: pirms blīvēšanas procesa visas nepieciešamās atveres tiek īslaicīgi noslēgtas- saskaņā ar gaiscaurlaidības testa metodiku un tiek veikts mērījums, lai fiksēt ēkas sākotnējo gaisa noplūdi.
Sagatavošana: pēc sākotnējā testa tiek maskētas virsmas, kur hermētiķa nonākšana nav vēlama, piemēram, logu vērtnes kā arī gatavās, horizontālās virsmas.
Blīvēšana: AeroBarrier hermētiķis tiek izsmidzināts telpā, kur tas gaisa spiediena starpības dēļ tiek pievilkts līdz noplūdes vietām, kurās tas uzkrājas un veido ciešu, paliekošu blīvējumu.
Tests un sakopšana: kad blīvēšanas process ir pabeigts, tiek veikta pēdējā ventilatora durvju pārbaude, lai pārliecinātos sasniegto hermētiskumu un nodrošinātu atbilstību vēlamajām specifikācijām. Tiek novākta aparatūra un noņemti maskējošie materiāli.

AeroBarrier sertifikāts

Pēc AeroBarrier ēkas blīvēšanas procesa pabeigšanas Jūs saņemsiet sistēmas automātiski ģenerēto procesa pārskata izdruku jeb AeroBarrier sertifikātu, kas apliecina sasniegto hermētiskuma līmeni, nodrošinot Jums vērtīgu dokumentāciju par atbilstību būvnormatīva prasībām un energoefektivitātes programmām vai apliecinājumu potenciālajam ēkas pircējam par būves kvalitāti un energoefektivitāti. Šis dokuments ietver informāciju par ēkas sākotnējo blīvumu, par sasniegto hermētiskuma rādītāju, kā arī darbu veikšanas datumu, kas fiksē mūsu piedāvāto 10 gadu garantiju.

Kā plānot AeroBarrier procesam?

Ēkas hermetizēšana ar AeroBarrier notiek salīdzinoši ātri un ir vienkārši iekļaujama būvniecības procesā. Blīvēšanu var veikt jebkurā brīdī pēc tam, kad ir izbūvēta ēkas norobežojošā konstrukcija un ēkā var tikt sasniegts nepieciešamais gaisa spiediens. Tomēr vislabāk AeroBarrier ieplānot būtu brīdī, kad ir uzstādīta siltumizolācija, tvaika barjera un iekšējā sienu apdare kopā ar komunikāciju izvadiem, lai AeroBarrier var hermetizēt, piemēram, ventilācijas/reģipša montāžas vietu. Tāpat būtu labāk ieplānot šo soli pirms ir pabeigta grīdas apdare. AeroBarrier nesabojās gatavās vertikālās virsmas un stiklojumus, maskējam tikai gatavās horizontālās virsmas.
Objektam ir jābūt piebraucamam ar mikroautobusu vismaz 30m attālumā līdz kādām no ārdurvīm, kurās tiks uzstādīts gaisa pūšanas aprīkojums. Visbiežāk tiek izmantotas durvis, kas savieno garāžu ar mājas iekštelpām. Mūsu sistēma darbojas neatkarīgi no objekta elektrības pieslēguma.
Tipiski viss 4 soļu process aizņem 4-8 stundas, atkarībā no ēkas sākotnējiem un sasniedzamajiem hermētiskuma rādītājiem. AeroBarrier procesa laikā blīvējamajās telpās uzturēties nedrīkst. Mūsu meistari, nepieciešamības gadījumā, telpās ienāk tikai velkot attiecīgus aizsardzības līdzekļus. Turpināt būvdarbus un uzturēties telpās var pēc tam, kad telpas ir izvēdinātas, apmēram pēc pusstundas, kad darbi pabeigti.
AeroBarrier var iestrādāt, ja gaisa temperatūra ir +4 grādi un relatīvais gaisa mitrums ir mazāks nekā 90%. AeroBarrier var iestrādāt arī ziemā, bet būs nepieciešamas vairākas ēkas sagatavošanas darbības, sekojot speciālai ražotāja noteiktajai procedūrai, tāpēc process var aizņemt nedaudz vairāk laika.
Tipiski būvniecības procesam, telpās var tikt glabāti būvmateriāli, instrumenti un iekārtas. Telpas būtu jāatbrīvo no mantām, vismaz tiktāl, lai netiktu traucēta piekļuve sienām – t.i. tādām mantām būtu jāatrodās telpas vidū, nost no sienām.
Hermetizējam arī ēkas ar pilnībā pabeigtu apdari vai tādas, kas ir ekspluatācijā, bet pakalpojums būs dārgāks un ilgāks sakarā ar darbietilpīgo ēkas sagatavošanu. Ekspluatācijā esošas ēkas būs jāatbrīvo no mēbelēm. Apdzīvotas telpas daudzdzīvokļu namos mēs nehermetizējam, jo caur neblīvumiem starp dzīvokļiem hermētiķis var nonākt apdzīvotās blakus telpās.
Cik cieši ēku vajag hermetizēt? Īsā atbilde- jo hermētiskāk, jo labāk. Paplašinot šo tālāk piebildīsim, ka tas būtu par ēkām, kas ir aprīkotas ar ventilācijas sistēmu. Mūsdienu izpratnē ēkas norobežojošās konstrukcijas gaiscaurlaidība būtu jāplāno zem 0.6 gaisapmaiņām.
Zemāka nekontrolēta gaisa apmaiņa nozīmē:
 
 • Zemākas apkures izmaksas

 • Labāks komforts telpās

 • Labāka gaisa kvalitāte

 • Zemākas ēkas CO2 emisijas

 • Mazāk ielas vai blakus dzīvokļu trokšņu

 • Zemāki ēkas konstrukciju bojājumu riski

 • Zemākas jaudas iekārtas

Cik cieši ar AeroBarrier tehnoloģiju var paredzami hermetizēt? Ļoti. Ar mūsu tehnoloģiju ar garantiju spējam sasniegt rādītājus zem 0.1 arī salīdzinoši nelielām ēkām, ja to ļauj panākt uzstādīto durvju un logu kvalitāte. Ēkas ar platību virs 600m2 hermetizējam pa daļām, nodalot ēku vairākās zonās, noslēgumā testējot visas ēkas gaiscaurlaidību kopā.

Kādas ēkas var hermetizēt?

Ar AeroBarrier var noblīvēt dažādas ēkas. Blīvējošais materiāls stingri saistās ar dažādām virsmām. Neatkarīgi no tā, vai jūsu projekts ir jaunbūve vai renovācija, AeroBarrier ir efektīvs risinājums jūsu gaisa blīvēšanas vajadzībām.
 • Privātmāju hermetizēšana
 • Daudzdzīvokļu namu hermetizēšana
 • Komercobjektu hermetizēšana

Tehnoloģijas vēsture

AeroBarrier ir evolūcija no 1993. gadā ASV izveidotā ventilācijas sistēmu hermetizēšanas produkta AeroSeal. Visi tā laika ventilāciju blīvēšanas paņēmieni bija individuāli risinājumi, kas prasīja daudz pūļu un uzmanības. Likumsakarīgi, AeroSeal strauji iekaroja industriju un saņēma prestižo Energy Top 100 apbalvojumu no ASV Enerģētikas departamenta.

Uz šīs bāzes 2016. gadā tika radīta un patentēta AeroBarrier tehnoloģija. Tā ir sevi pierādījusi, saņemot zelta balvas AHR Expo un 2018. gada Edison Awards. Šodien ar AeroBarrier ir hermetizētas vairāk kā 150 000 ēkas, un tagad šī inovatīvā tehnoloģija ir pieejama arī Baltijas valstīs.
"Ingenious solutions to a mundane-sounding but important problem: heat leakage."
Bill Gates

AeroBarrier cenas aprēķins

Izmanto cenu kalkulatoru, lai noskaidrot savas ēkas hermetizēšanas cenu!
bottom of page